دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

گزارش طرح غربالگری هپاتیت و ایدز بین افراد در معرض خطر منطقه حصارک کرج

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۱۲ | 
گزارش طرح غربالگری هپاتیت و ایدز بین افراد در معرض خطر منطقه حصارک کرج
 
طرح غربالگری هپاتیت و ایدز با هدف شناسایی و تشخیص افراد در معرض خطر منطقه حصارک کرج و با  مشارکت چند نهاد و موسسه دولتی و غیر دولتی روز جمعه 10 آذر ماه سال جاری برگذار شد.
منطقه حصارک کرج با توجه به بافت ویژه شهری، ترکیب جمعیتی عمدتا مهاجر، حاشیه نشین، عدم برخورداری از امکانات مناسب و ... یکی از مناطق پرخطر حوزه آسیب های بهداشتی و اجتماعی محسوب می‌گردد. بدین ترتیب طرح غربالگری هپاتیت و ایدز با هدف شناسایی و تشخیص بیماری و همچنین امکان ارائه خدمات مشاوره ای و اطلاع رسانی در خصوص خطرات بیماری در سطح منطقه صورت پذیرفت.
  بر اساس گفته مسئولان برگزاری، این طرح بصورت دوره ای و چند ماه یکبار انجام خواهد شد. بنا بر اظهارات دکتر علوی از مسئولان برگزاری طرح، تا کنون این غربالگری در بین 600 نفر از ساکنان محله صورت گرفته و تلاش می شود ابعاد آن در دوره های بعدی گسترش یابد.
طرح غربالگری هپاتیت و ایدز در منطقه حصارک کرج با همکاری بیش از 40 نفر از کارکنان، پرسنل اجرایی و پزشکان، با سرپرستی شبکه هپاتیت ایران، مشارکت وزارت بهداشت، مرکز تحقیقات گوارش و کبد بیمارستان فیروزگر دانشگاه علوم پزشکی ایران، انتشارات کوثر موسسه فرهنگی زندگی خوب، آزمایشگاه ویروس شناسی کیوان، مرکز تحقیقات بیماریهای گوارش و کبد بقیه ا ...الاعظم، باشگاه سلامتی امید و حضور نمایندگانی از معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شد.  


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 199 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر