دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

گشایش دومین نشست معاونان اجتماعی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با سخنان معاون اجتماعی وزیر بهداشت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۸ | 

به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

دومین نشست معاونان اجتماعی و قائم‌مقامان مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با سخنان دکتر سید محمدهادی ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفتم آبان ۱۳۹۶ آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزیر بهداشت، دکتر ایازی در این نشست گفت: «نظام سلامت می‌بایست به سوی اجتماعی شدن پیش برود و این از برنامه‌هایی است که وزیر محترم در دور دوم مسوولیت مطرح کرده‌اند و پی‌گیری خواهد شد. باید این روی‌کرد با قوت در تمام زمینه‌ها پی‌گیری شود.»

معاون اجتماعی وزیر بهداشت در ادامه گفت: «نکته دیگر کانون‌های اجتماع‌محور محلات است که نقش مهمی در مشارکت مردمی و ارتقا نظام سلامت باز خواهند کرد. این کانون‌ها با حضور مردم می‌توانند به مسایل مهمی چون سالمندان، معلولان و امثالهم بپردازند. بسیاری از استان‌ها این مساله را آغاز کرده‌اند. مانند یزد که در محله اسکان مجمع سلامت محله هم با حضور استاد ملک‌افضلی برگزار شد.»

او از ادامه این طرح سخن گفت و ادامه داد: «در قزوین و زنجان هم به شیوه‌ای دیگر این کانون‌ها شکل گرفته است. در تهران هم که بسیار گسترده و متفاوت راه‌اندازی شده و جزو ۱۰ تجربه برتر در دنیا در این زمینه شناخته شده است. مشارکت مردم باید فراتر از سمن‌ها و خیریه‌ها پی‌گیر شویم تا جایی که هر شهروند و هم‌میهنی سفیر سلامت باشد. مساله بعد حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد است و باید بیش از این‌ها آن‌ها را حمایت کنیم و هنوز راه درازی در پیش داریم.»

در ادامه مباحث مطرح شده در این نشست به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 150 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر